Haber

Tekirdağ Valiliği Muharrem İftar Programı Düzenledi

Tekirdağ Valiliği tarafından Muharrem ayı münasebetiyle iftar programı düzenlendi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Yıldırım kentte bir otelde düzenlenen programda katılımcıları karşıladı.

Yıldırım, katılımcılarla bir süre sohbet ettikten sonra yaptığı konuşmada, Muharrem ayının Müslümanlar için mübarek aylardan biri olduğunu belirtti.

İslam tarihinde bir milat olan ve insanlık için büyük anlamlar taşıyan Hicret hadisesinin Muharrem ayında gerçekleştiğini belirten Yıldırım, “Muharrem ayı, bereketin, feyizin, ihsanın ve ihsanın bol olduğu bir aydır. Rabbimizin cömertliği çoğalır ve bereketlenir.”Ramazan ayında yaptığımız iftarlar ve muharrem lokmaları kültürümüzün önemli bir parçasıdır. Böyle istisnai zamanlar birlik ve beraberliğimizin artmasına vesile oluyor. Birbirimize olan sevgimizi, saygımızı ve sevgimizi pekiştiriyorlar.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, Müslümanların sevincini ve açısını paylaşan, birbirinin derdine dert olan, mutluluklarına sevinen bireyler olduğunu ifade etti.

Yıldırım’ın eşi Güllühan Yıldırım, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Gökhan Diktaş, GÜZEL Parti Tekirdağ Milletvekili Selcan Taşcı Hamşioğlu, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı Albay Ahmet Çetin, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, kurum yöneticileri, Alevi – Bektaşi derneği üyeleri.

karakopruhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu